BB aneb bezva Beseda

BB aneb bezva Beseda

Zajímavou besedu připravila na nedělní odpoledne Adéla Kucharčíková, která pohovořila o své práci a životě v Ugandě, kde strávila léto pomáháním v neziskové organizaci Whisper's Magical Children's Hospital. Do vlašimské Besídky u kostel sv. Jiljí si našla cestu necelá čtyřicítka posluchačů. Dozvěděli se o největších problémech Ugandy, nemocech které trápí místní děti, jak se cítí lékař z Evropy, když zde pomáhá jako dobrovolník atd. Čtěte dále o Ugandě očima Adély Kucharčíkové.

UGANDA OČIMA ADÉLY KUCHARČÍKOVÉ (převzato z Časopisu Římskokatolické farnosti Čechtice - Sv. Jakub 2/2018) 

ÁďaUž je to téměř 4 měsíce, co jsem se vrátila z Ugandy, ale rozhodně nemůžu říct, že by tím moje africké dobrodružství skončilo. Pořád jsem plná dojmů a zážitků, pořád jsem v kontaktu s přáteli, které jsem potkala v nemocnici, a sním o tom, že se tam ještě někdy podívám.

Svoje zkušenosti se snažím co nejlépe předávat. Předposlední lednový víkend jsem k tomu měla hned dvě příležitosti – promítání fotek a povídání v Křivsoudově a ve Vlašimi. Všem, kdo se přednášek zúčastnili, bych chtěla poděkovat za zájem, za podporu i za zajímavé otázky a témata k diskuzi. V Křivsoudově se na podporu organizace Whisper vybralo 4 450 korun, ve Vlašimi 3 350 korun.

Whisper provozuje v ugandském městě Jinja a jeho okolí nemocnici, sirotči nec, školu a tým sociálních pracovníků. Všechny náklady na provoz, péči o pacienty, školné pro děti i platy pro zaměstnance jsou financovány z darů od zahraničních sponzorů, proto je každý příspěvek opravdu důležitý. Kdo by o těchto projektech chtěl zjistit více informací a podívat se, jak to ve skutečnosti vypadá v nemocnici, může sledovat facebookovou stránku Whisper's Magical Children Hospital, kam jsou každý den přidávána videa a reportáže (v angličtině), případně kontaktovat přímo mě.

Největší zkušeností, kterou jsem si z Afriky přivezla, bylo na vlastní oči vidět, že na světě žijí lidé v mnohem horších podmínkách než my, a i přesto se dokáží každý den radovat, nestěžovat si a být vděční za všechno, co jim život přináší. A uvědomovat si to každý den i několik měsíců po návratu, to je teprve to pravé dobrodružství a výzva! Adéla

Související akce

Beseda Adély Kucharčíkové - Život a práce v Ugandě (21. 1. 2018, 16:00 — 21. 1. 2018, 18:00)
úsměvem, slovem, darem nebo dobrovolnou činností
 

Veřejná sbírka je otevřená od:  1.7.2017  (na dobu neurčitou)
 
- účel zřízení: Nákup budovy za účelem zřízení Komunitního centra a jeho zařízení
 
- číslo účtu:    4854305359/0800

Veřejná sbírka Farní Charity Vlašim

 
 

Charitní „obchůdek“

Adresa: Blanická 816, Vlašim
(naproti benzínce Papoil)

Otevírací doba:

Po – Pá: 9:00–12:00 a 12:30–17:00

So: 9:00-11:00

Tel.: 733 676 737

Místo vzájemné materiální pomoci