Naděje se vrátí - podpořte rodiny zasažené pandemií
18. května 2021 Z jiných charit

Naděje se vrátí - podpořte rodiny zasažené pandemií

Pandemie nemoci covid-19 trvá už víc než rok a ovlivnila život milionů lidí na celém světě a také v České republice. Na pomoc těm, kteří přišli o někoho blízkého nebo se dostali kvůli pandemii do vážné situace, vyhlásila Charita sbírku Naděje se vrátí. Středobodem této dobročinné akce je stejnojmenná píseň a videoklip zpěváka Davida Deyla.

Cílem akce je získat finance na pomoc rodinám zasaženým pandemií, které mnohdy přišly o živitele nebo je krize těžce zasáhla zdravotně či sociálně. Peníze půjdou na podporu projektů zaměřených na pomoc těmto lidem a do zdravotních a sociálních služeb. V neposlední řadě chce projekt posluchače a diváky povzbudit a dodat jim tolik potřebnou naději.

Pandemie nemoci covid-19 způsobila řadu citelných omezení v našich pracovních a společenských aktivitách. Po celém světě si vyžádala 2,5 milionu obětí, a z toho téměř 30 tisíc v České republice. Nemoci nejčastěji podlehli senioři a lidé s chronickým onemocněním, ale také mámy a tátové od rodin v produktivním věku.

„Od loňského jara pomáháme lidem, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 dostali do těžké životní situace. Zvláště chudým lidem a těm, kterým hrozí sociální propad a společenské vyloučení, samoživitelkám a samoživitelům,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika. „Vítám tuto iniciativu a věřím, že také píseň Naděje se vrátí přinese mnoha lidem radost a následně rodinám zasaženým pandemií konkrétní pomoc.“

Přispívat lze na účet 44665522/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 987, a to bankovním převodem i kartou online.

Videoklip k písni měl premiéru v neděli 16. května v 18 hodin na YouTube kanálu Davida Deyla.

 

Další informace najdena na webových stránkách projektu https://nadejesevrati.cz/