Komunitní centrum

Máme nové Komunitní centrum Zahrada!

Před lety se zrodil nápad koupit dům a přestěhovat do něj všechny služby Charity Vlašim tak, aby je lidé nemuseli hledat na různých místech.  Taková „Jedna klika k Charitě“ jak projekt nazvala ředitelka Charity Vlašim Mgr. Daniela Laloučková.

V roce 2018 byl pro přestavbu nového Komunitního centra zakoupen objekt bývalé výrobny obuvi v Tovární ulici, na který dostala Charita Vlašim zápůjčku 6 milionů. Od června 2020 převzala stavbu firma BDS z Benešova, která celou stavbu v řádném termínu dokončila.

V září 2021 Komunitní centrum Zahrada slavnostně požehnal benešovský rodák Mons. ThDr. Jan Balík, PhD. Slavnosti se zúčastnil starosta města Vlašimi Mgr. Luděk Jeništa, místostarosta Karel Kroupa a další hosté z řad kněžích, starostů, donátorů, dobrovolníků a našich přátel.

Firma BDS s.r.o. se aktivně pustila do terénních úprav naší zahrady a bylo možné ji využít k posezení. Velkou radost jsme měli z nového chodníku na parkoviště u polikliniky a retardéru v Tovární ulici, který precizně vybudovali zaměstnanci Technických služeb Vlašim. Chodník umožňuje bezpečné propojení polikliniky a Tovární ulice. Dosud bylo nutné scházet travnatý svah od trafostanice a často hrozilo uklouznutí a úraz. Je to skvělé!

Děkujeme všem našim současným a budoucím dárcům i všem, kteří na nás vzpomenete ve svých modlitbách.

Více informací najdete na: https://komunitnicentrumvlasim.cz/

 

portfolio A3 Komunitní centrum Zahrada 2portfolio A3 Komunitní centrum Zahrada 7portfolio A3 Komunitní centrum Zahrada 4portfolio A3 Komunitní centrum Zahrada_page-0005 (1)

budova na web 31     KC fasáda1