Promítání filmu Svobodné děti
22. července 2022 Naše články

Promítání filmu Svobodné děti

Přijďte na komunitní promítání dokumentu Svobodné děti s besedou a nechte se inspirovat zkušenostmi rodin a škol na cestě za trochu jiným přístupem k dětem v oblasti vzdělávání i životě.

Zajímá vás, jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním u nás zkušenosti? Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídá unikátní dokumentární film Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí.

Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl. Tento přístup si získává čím dál tím větší počet stoupenců jak u nás, tak i ve světě. Děkujeme autorům za bezplatné poskytnutí filmu. Podpořit šíření filmu a uspořádat promítání můžete na svobodné děti.

Po promítání se můžete těšit na besedu, které se zúčastní lidé, kteří mají se svobodným vzděláváním vlastní zkušenosti. Zeptat se budete moci na témata v souvislosti s filmem, svobodným vzděláváním, respektujícím rodičovstvím a osobními zkušenostmi besedujících s těmito tématy.

Možnost občerstvení a dětského koutku. Vstupné - dobrovolné.

2022.08.17. svobodné děti

Rezervace:  

 

Ing. Dana Kucharčíková DiS.

sociální pracovník
Tel.: 733 143 857 E-mail: %hpsR-da_knm5fda67c-T65j4mnF2Zia85pJ