Proběhlé akce v projektu

EU - OP ZaměstnanostMAS Blaník

Postřehy a fotografie z akcí, které se uskutečnily v rámci projektu "Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům", financovaného z Evropského sociálního fondu, operačního programu Zaměstnanost.

Kde čerpat sílu, když chci pomáhat druhým?
10. června 2021 Naše články

Kde čerpat sílu, když chci pomáhat druhým?

Charita Vlašim vás zve v rámci projektu "Farní Charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům" na přednášku.

Workshop „Polohování a manipulace s nemocným"
17. září 2020 Proběhlé akce v projektu

Workshop „Polohování a manipulace s nemocným"

V úterý 8. září 2020 se v Dolních Kralovicích uskutečnil v rámci projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“ workshop na téma „Polohování a manipulace s nemocným“

Workshop "Vliv inkontinence na kvalitu života"
7. července 2020 Naše články

Workshop "Vliv inkontinence na kvalitu života"

Další workshop z projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“ se uskutečnil v nové charitní klubovně ve středu 17. června na téma „Vliv inkontinence na kvalitu života“.  S daným tématem neformální pečující podrobně seznámila Mgr. Martina Pacovská. Inkontinence neboli samovolný únik moči trápí zhruba desetinu populace. Často bývá považována za problém starších žen, nevyhýbá se však ani mužům a dětem. Čtete více.

Workshop "Prevence pádů a úrazů"
1. července 2020 Naše články

Workshop "Prevence pádů a úrazů"

Ve středu 3. června 2020 se v nové charitní klubovně uskutečnil v rámci projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“ workshop na téma „Prevence pádů a úrazů“. Workshop vedla zkušená lektorka Mgr. Martina Pacovská, která zdůraznila, jak pády mohou být pro seniory velmi nebezpečné. Čtěte více.

Proběhl workshop „Polohování a manipulace s nemocným“
30. března 2020 Naše články

Proběhl workshop „Polohování a manipulace s nemocným“

Ve středu 19. února 2020 se v charitní klubovně uskutečnil v rámci projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“ workshop na téma „Polohování a manipulace s nemocným“. Workshop vedla zkušená fyzioterapeutka Markéta Formanová, která pečující seznámila s praktickými tipy, jak správně manipulovat s nemocným. Ukázala, jak nemocného přemístit na lůžku, posadit ho, přesunout na vozík a zpátky na lůžko. Neformální pečovatelé mohli během workshopu s ostatními sdílet své zkušenosti a ptát se na vše, co je při pečování trápí.

Uskutečnil se další workshop z projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“
2. března 2020 Naše články

Uskutečnil se další workshop z projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“

Ve středu 15. ledna 2020 se uskutečnil v Charitní klubovně další workshop z projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“. Téma workshopu bylo Specifika výživy v nemoci a ve stáří. Lektorka Mgr. Martina Pacovská přítomné seznámila s problémy, které souvisejí s příjmem potravy. Přiblížila negativa dnešního stravování a vysvětlila, jak se potřeby související s výživou věkem mění. Upozornila na chyby v příjmu potravy, na nechutenství, podvýživu a její rizika. Lektorka se s posluchači rozloučila mottem „Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.“

Workshop „První pomoc“ v Čechticích
16. ledna 2020 Naše články

Workshop „První pomoc“ v Čechticích

Nemusíte mít za sebou šest let studia medicíny, abyste mohli zachránit život, když je třeba. Podle odborníků stačí mít jen základní znalosti. Poskytnout první pomoc v situacích ohrožujících život je totiž výkon zvládnutelný laikem. Účastníci workshopu První pomoc, který se uskutečnil v rámci projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“ ve středu 13. listopadu 2019 v Čechticích, jsou připraveni pomáhat. Teoretické i praktické dovednosti jim předala výborná lektorka Mgr. Martina Pacovská. Účastníci workshopu si vyzkoušeli resuscitaci na figuríně a zjistili, jak fyzicky náročné je poskytovat masáž srdce po dobu několika minut.

Projekt pomáhá pečujícím rodinám
17. listopadu 2019 Naše články

Projekt pomáhá pečujícím rodinám

Charita Vlašim nabízí od září 2018 pomoc pečujícím rodinám, které prochází náročnou a vyčerpávající péčí o svého blízkého. V rámci projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“ nabízí možnost pravidelně se scházet. Smyslem setkání je vytvořit prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností, sdílení radostí i trápení při péči o svého blízkého. Zároveň mají pečující možnost poradit se s odborníky v oblasti práva, fyzioterapie, psychologie, psychiatrie, sociální, zdravotní a duchovní péče. Setkání se konají v charitní klubovně ve Vlašimi, Na Valech 322, každý 2. čtvrtek v měsíci od 14:00 hodin.

Cíl workshopu byl splněn!
2. září 2019 Naše články

Cíl workshopu byl splněn!

Dne 12. června 2019 se uskutečnil další workshop z projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“. Workshop se tentokrát konal ve Spolkovém domě v Trhovém Štěpánově. Čtěte více.

Účastníci workshopu již zvládnou poskytnout laickou první pomoc
10. června 2019 Naše články

Účastníci workshopu již zvládnou poskytnout laickou první pomoc

Další workshop z projektu „Farní charita Vlašim pomáhá neformálním pečovatelům“ se uskutečnil v Charitní klubovně ve středu 22. května 2019 na téma „První pomoc". S daným tématem nás podrobně seznámila Mgr. Martina Pacovská. Více než 75 % obyvatel si neví rady s poskytnutím první pomoci, a přitom v takové situaci je velmi důležitá rychlost, účelnost a rozhodnost. Čtěte více.