Tříkrálová sbírka 2019

Obrázek koledníků

Vážení a milí,

v prosinci 2018 jsme Vás informovali o přípravách na Tříkrálovou sbírku 2019. Nyní se s Vámi chceme podělit o naši radost z výsledku Tříkrálové sbírky 2019, která probíhala od 02.01.2019 do 13.01.2019. Ve Vlašimi a okolí se s pomocí více než 300 dobrovolníků a vřelé štědrosti dárců vybrala rekordní částka ve výši 518 342 KčPodrobné výsledky naleznete zde: TKS 2019 dle obcí.pdf.

V našem regionu nás Tříkrálovou sbírkou podporují i farnosti Keblov a Čechtice, také tam překonaly výsledky Tříkrálové sbírky loňské rekordy - podrobnosti naleznete zde: TKS 2019 ve farnosti Keblov a TKS 2019 ve farnosti Čechtice.

Každý rok se 65 % výtěžku sbírky vrací zpět do regionu do Farní charity Vlašim, 15 % využívá na své projekty diecézní Charita, 10 % je zasíláno na podporu projektu v zahraničí a 5 % pokrývá režii sbírky. Z finančních prostředků získaných v TKS 2019 plánuje podpořit ADCH Praha tyto své projekty:

  • Materiální a potravinová pomoc nejchudším lidem v ČR
  • Poradna Magdala – pomoc obětem násilí
  • Vybudování centra sociálních služeb Farní charity Vlašim
  • Ozdravný pobyt běloruských dětí v Praze
  • Podpora nemocnic v Ugandě

Na webových stránkách http://komunitnicentrumvlasim.cz/ se dozvíte více o záměru Farní charity Vlašim vybudovat Komunitní centrum v bývalé „Ševcárně“ v Tovární ulici ve Vlašimi. Jedná se o prostor, který nabídne na jednom místě zázemí pro terénní sociální a zdravotní služby, občanskou a psychologickou poradnu, zázemí pro neformální pečující, kteří pečují o své blízké v domácím prostředí, komunitní centrum pro seniory (Klub trénování paměti, Univerzitu třetího věku, Akademii třetího věku), půjčovnu rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, místo vzájemné materiální pomoci (charitní obchůdek, sociální šatník), nově také mycí centrum.

Kromě koledování probíhal také doprovodný program:

Jménem svým i jménem Farní charity Vlašim Vám upřímně děkujeme za podporu, štědrost a přízeň.

Jana Srbová